La Corte

La Corte je unikátní projekt dokončený v dubnu 2013 - zahrnuje 25 luxusních bytů a 500 m2 kancelářských prostor v Petrské ulici v centru Prahy. La Corte je tematicky ovlivněn Itálií - stylem, designem a architekturou vyjádřenou v partnerství s italským Architects Studio Pession Associato - specialisty na renovace historických objektů při současném začleňování moderních prvků. Byty jsou nově zbudovány, avšak zasazeny do komplexu 4 historických budov, jejichž počátky sahají až do druhé poloviny 18. století, a situovány do krásného centrálního nádvoří. Stavba se vyznačuje unikátními architektonickými prvky, jako je integrace vnějších přístupových chodeb (pavlač) do bytů, a nabízí nejvyšší kvalitu konečných úprav, včetně podlahového vytápění, centrální klimatizace a mramorových koupelen. Dispozice bytů se pohybuje v rozmezí od jedné do pěti ložnic a ve velikostech od 37 do 170 m2. Mezi služby nabízené klientům La Corte patří mimo jiné i celoroční recepce/domovník s ostrahou.

la corte 1
1
1
1
la corte 3
2
2
2
la corte 21
3
3
3
la corte 6
4
4
4

Zásluhy za unikátní italský styl celého projektu patří Studiu Pession Associato, jedné z nejvýznamnějších architektonických firem v Itálii a známé mj. projektováním zimního stadionu a olympijské vesnice pro XX ZOH v Turíně. Architekti se snažili zachovat budovy v jejich historickém kontextu a zároveň nabídnout vynikající kombinaci kvality, praktičnosti, elegance a modernosti. Charakteristickým rukopisem této budovy jsou velké prosklené balkony s výhledem do klidného vnitrobloku, což pomáhá vytvořit iluzi žití daleko od rušného města.

la corte 9
5
5
5
la corte 8
6
6
6
la corte 2
7
7
7
la corte 7
8
8
8

Italský vliv však neskončil s projektem samotné budovy. Jako volitelné příslušenství pro majitele bytů byla nabídnuta individuální řešení nábytku vytvořená světově proslulým architektem Giulio Cappelinim, uměleckým ředitelem Gruppo Poltrona Frau, were offered. S tímto nábytkem a kombinací moderních a nadčasových předmětů z Cassina s klasičtějším, ručně vyrobeným nábytkem z Poltrona Frau, jakož i moderními, inovativními kusy od Cappeliniho byly dokončeny interiéry, které představují skutečný vrchol v umění žití.

Pro informace o dostupnosti bytů se obraťte na nás nebo se podívejte na: www.lacortepraga.com


Luxusní byty o podlahové ploše od 37 do 170 m2 s dispozicemi 1+kk až 5+kk jsou rozmístěny kolem překrásného centrálního dvora a nabízejí nejnovější luxusní prvky. Ačkoliv se jedná o zrenovovanou historickou budovu, moderní součásti bytu, jako podlahové vytápění či centrální klimatizace, dosahují eneregetické třídy B. 

la corte 1
1
1
1
la corte 3
2
2
2
la corte 4
3
3
3
la corte 6
4
4
4

Zásluhy na jedinečném italském stylu celého projektu patří Studiu Pession Associato. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších architektonických ateliérů v Itálii, který je znám především díky práci na zimním stadionu a olympijské vesničce pro XX. Zimní olympijské hry v Turíně. Cílem architektů bylo zachovat budovy v jejich historickém kontextu a nabídnout přitom excelentní kombinaci kvality, praktičnosti, elegance a moderního pojetí. Typickým prvkem projektu jsou velké zasklené pavlače, otočené do tichého vnitřního dvora, který pomáhá vytvořit iluzi života mimo město.

la corte 9
5
5
5
la corte 8
6
6
6
la corte 2
7
7
7
la corte 7
8
8
8

Italský charakter ale nekončí architekturou samotného projektu. Kupci jednotlivých bytů si mohou zvolit variantu bez nábytku, částečně zařízenou a nebo se zakázkovým nábytkem od světoznámého architekta Giulio Cappeliniho, uměleckého ředitele Gruppo Poltrona Frau. S nábytkem, který kombinuje moderní nadčasové prvky od značky Cassina s klasičtějšími, ručně vyráběnými kousky od Poltrona Frau a moderními, inovativními díly od Cappeliniho, představují hotové interiéry, skutečný vrchol v umění užívat si života.

Dostupnost bytů k prodeji si můžete ověřit na: www.lacortepraga.com